| BogdanPapuc a întrebat:

Heii imi puteti spune daca schimb tastatura de la laptop pierd si garantia de la el?

7 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Depinde de laptop mai bine zis. Teoretic se anuleaza, dar, cum ziceam, daca ai laptop la care se poate scoate tastatura din exterior nu se anuleaza nimic. Sunt insa si laptop-uri la care, daca vrei sa schimbi tastatura, trebuie desfacut tot, si atunci se anuleaza garantat.

| Jipa95 a răspuns:

In perioada de garantie, nu ai voie sa faci o modificare unui produs de unul singur. Te duci frumusel cu laptopul de unde l-ai cumparat cu acea tastatura, si le spui ca vrei sa o pui pe el, baietii de acolo ti-o vor pune, si-ti va resigila inapoi produsul, dar sa nu faci tu de unul singur modificarea, caci isi pierde garantia. Bft happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suna si intreaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Categoric, DA.

| MrAnonym a răspuns:

Da.Deja nu este acel laptop.Asa poti spune.

| FlaviusAPM a răspuns:

Normal,daca faci modificari la un produs garantia nu poate sa il schimbe