| anonim_4396 a întrebat:

Heii TPU! Am cont pe facebook si cand ma loghez nu-mi mai cere parola si emailul ci pot sa intru direct in cont ma intreb de ce si ce as putea face ca sa fiu in siguranta, as vrea sa-mi ceara din nou parola. Oare doar eu pot intra in contul meu de fb sau mai poate si altcineva chiar daca n-are parola?

Răspuns Câştigător
| Baton a răspuns:

Nu poti intra decat tu de la tine din pc pentru ca browserul pastreaza cookie vreo 2 saptamani, dupa care ti se vor cere datele iar. daca vrei sa bagi de fiecare data user si parola debifeaza casuta tine minte datele si atunci cand te intreaba si browserul de memorarea parolei dai nu.

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Cred ca ai bifat Keep Me Logged In si de aceea nu iti mai cere sa te loghezi.Stai linistita ca nu iti poate accesa nimeni contul fara sa stie e-mail-ul si parola.
http://img109.imageshack.us/img109/3421/capturelfh.png

| blaablaablaaa a răspuns:

Cand ai intrat pe contul tau de Facebook, ai bifat sau era bifat "Nu ma deconecta" si din aceasta cauza esti logat mereu. Pentru a te deloga este foarte simplu, in dreapta sus ai o rotita, dai click pe ea si selectezi penultima "deconectare" si asta a fost tot.
Succes.

| AHappyDay a răspuns:

Probabil browserul tau a stocat in memorie nick si pw, prin cookies. Doar foloseste alt browser sau sterge cookies.

| Deyu_Andru_1998 a răspuns:

Păi şi eu intru tot aşa... când ieşi de pe facebook trebuie să te deconectezi de la setări...nu să închizi direct.