| IzaIzabela a întrebat:

Heii TPU! Am o prietena foarte buna si cineva i-a spart contul de messenger, dar si cel de facebook. Nu se mai poate reseta cu alt email si nici cu intrebarile de siguranta. Are cineva idee cum isi poate recupera contul?

Răspuns Câştigător
| Kriss96 a răspuns:

Daca nu se mai poate reseta cu nimic atunci sunt pierdute. Sa isi faca altele si sa-si puna parole mai de Doamne-ajuta.

6 răspunsuri:
| mircea22b a răspuns:

Cum sa nu se poata reseta cu alt email?
Daca te poti loga pe celalalt mail da ID-ul si resetez eu parola.
Resetarea parolei e cea mai mica dintre probleme. Trebuie cautat daca nu are keylogger in calculator, daca nu a ramas logata pe un PC la scoala, daca nu a vandut un laptop cu parolele salvate in firefox etc.

| IzaIzabela explică (pentru mircea22b):

"Please return on December 29, 2013, after 11:12 GMT, and you will be able to reset your password by answering the secret question you chose for your account." Cineva ii tot blocheaza contul... Cine i-a spart contul l-a spart folosind intrebarile de siguranta. Contul era blocat pana azi la 7:45, dar cineva iar a incercat sa schimbe parola si l-a blocat.

| mircea22b a răspuns:

Atunci problema e rezolvata. Sta treaza pana la ora aia si deblocheaza contul. Poti verifica daca a reusit sau nu sa se logheze. Si pe facebook si pe yahoo se poate vedea lista de IP-uri de pe care sa accesat contul. Cauta pe google "facebook login history ip" sau "yahoo login history ip".

| dariusradu a răspuns:

A incercat sa-si reseteze parola la ambele?

Si eu am patit din astea. Am avut contul de facebook spart de vreo 4 ori si cel de mess de 2 ori.

De fiecare data resetam parola si nu mai aveam treaba.

Asta trebuie facut, sa-si reseteze parola de la facebook si mess happy

Sper ca am ajutat happy

| IzaIzabela explică (pentru dariusradu):

A incercat, dar ca sa o reseteze la facebook trebuie sa o stie pe cea de la mess, iar cea de la mess nu mai poate fii resetata.

| dariusradu a răspuns (pentru IzaIzabela):

Trebuie sa poata fi resetata ca si eu am putut sa o resetez happy