| xDianaXD a întrebat:

Heii TPU am si eu o intrebare. Calculatorul meu se tot stinge fara motiv. la inceput il aprindeam din nou dar acum imi apare ca e din cauza fisierelor, ca memoria calculatorului e plina desi am sters toate pozele toate programele :/ aveti vreo idee? Funda

Răspuns Câştigător
| Danzell a răspuns:

Daca aerul pe care calculatorul il scoate prin spate e fierbinte, probabil ca de aici se intampla.

Daca calculatorul se incinge si trece peste o anumita temperatura, acesta se opreste automat pentru a proteja componentele.

Pune pe cineva sa ti-l desfaca si sa ti-l curete de praf, si dupa, asigurate ca il ai intr-un spatiu mai larg ca sa poata trage aer.

Daca este bagat intr-un loc inghesuit, el trage aerul cald pe care il elimina si se supraincalzeste si se stinge.