| anonim_4396 a întrebat:

Heii TPU! Am si eu o intrebare:Cum se face conexiunea Calculator-Tv(in cazul meu am Smart Tv, totusi nu stiu daca conteaza)? Din cate am inteles este "legat" si de programul AllShare.As dori raspunsuri cat mai sigure si explicativehappy.Dau fundita la cel mai bun raspuns.Multumesc.

Răspuns Câştigător
| OoGAGoO a răspuns:

In acest caz verifica ce mufe de intrare are televizorul (VGA sau HDMI) si ce mufe are placa ta video.
Asa arata cele doua mufe: http://www.httbuy.com/......lack_3.jpg

2 răspunsuri:
| Kattan a răspuns:

Daca ai AllShare, sa inteleg ca ai Samsung.
Depinde ce intelegi tu prin conexiune calculator - TV: fie ai retea pe TV (wireless sau cablu), fie TV-ul are intrare pentru monitor (VGA, HDMI).

| OoGAGoO a răspuns (pentru Kattan):

Am cablu, dar as vrea sa folosesc tv-ul ca monitor pentru. vizionarea filmelor etc.