| pitikaaluuii a întrebat:

Heii TPU...aseara am facut ceva...vazusem calculatoarele de la scoala ca au "2 foldere@ adica profesor si elev si am vrut sa imi fac si eu calculatorul asa.Am si reusit doar ca la "un folder"am pus parola si l-am setat ca functie pe administrator si celalalt pe standard user si acum am uitat parola de la administrator si aproape ca nu mai pot sa intru in setarile calculatorului deloc!
Va rog ajutati-ma crying(( Dau fundita la cine raspunde cel mai complet si mai repede!

Răspuns Câştigător
| bonico a răspuns:

Ok, reformulez - "Ti se va reseta biosul si parola de bios totodata". Pentru parola de windows ar putea folosi un utilitar geb http://www.passwordseeker.com/.

4 răspunsuri:
| bonico a răspuns:

Salut,
Din felul cum descrii tu problema mai sus rezulta ca nu ai creat foldere ci ai fost in users si ai creat conturi utilizator (user accounts), fiecare cu drepturi diverse (administrator, power user, standard user, back-up user, s.a). Cea mai rapida resetare ca sa scapi de password-ul de admin ar fi sa scoti cateva minute bateria de pe placa de baza si apoi s-o pui la loc. Ti se va reseta biosul si parola adminului totodata.
Bafta

| K0sti a răspuns (pentru bonico):

"Ti se va reseta biosul si parola adminului totodata"... happy Te-ai gandit mult pana ai debitat prostia asta? Doar BIOS-ul!

| pitikaaluuii explică (pentru bonico):

Eu toata chestia asta am facut-o pe laptop si nici nu prea as vrea sa se stearga nimica de pe el...

| K0sti a răspuns (pentru bonico):

Asa da!

| bonico a răspuns (pentru K0sti):

Ok, reformulez - "Ti se va reseta biosul si parola de bios totodata". Pentru parola de windows ar putea folosi un utilitar geb http://www.passwordseeker.com/.