| biwltyad a întrebat:

Heii TPU! Cu ce este mai buna o tableta cu ecran retina decat tabletele cu alt fel de ecran?

3 răspunsuri:
| slenderica a răspuns:

Are rezolutia mai mare

| atomescu a răspuns:

Buna,

Ecranul retina este cel care il intalnim la Apple iar restul ecranelor la telefoanele cu sistem de operare Android.

Ca sa fiu sincer cu tine, ecranul retina este cam cel mai performant touch screen la ora actuala (probabil ai butoant un iphone/ipad pana acum si ai vazut cat de bine raspunde).

Totusi, la tabletele mai noi...au aparut mai multe modele de display care tind sa fie la fel de performante cu retina.

Uite de exemplu la aceasta tableta: http://bit.ly/1gykMRH ecranul se cheama "Capacitive Multi-Touch " si este izbitor de asemanator cu cel al unui ipad 4.

Tu ce vrei sa iti cumperi?

| biwltyad explică (pentru atomescu):

Mi-am luat deja o tableta E-boda cu ecran retina happy
Deci nu trebuie neaparat sa fie de la Apple
Mersi de ajutor