| eMiiau a întrebat:

Heii TPU! Deci pana ieri aveam internetul prin cablu si mi l-am pus prin wireless...Am primit modemul si l-am conectat la calculator, l-am activat, dar nu stiu cum sa fac calculatorul sa prinda semnalul wireless...Macar se poate sa il prind sau trebuie sa il conetez neaparat la aparat? Dau fundita! Multumesc anticipat! :*

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca spuneai si ce modem ai puteam sa-ti explicam mai multe. Nu se poate ca acel modem sa n-aiba iesire prin cablu ca sa-l legi la computer. Revin-o cu amanunte.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai placa de retea wireless sau macar un adaptor pe usb?

| eMiiau explică (pentru suntserios):

Nu...de unde pot descarca placa de retea wireless?

| suntserios a răspuns (pentru eMiiau):

Lol, cum sa descarci placa de retea? O cumperi de la magazin.

| eMiiau explică (pentru suntserios):

Hmm....si cum arata?laughing)

| eMiiau explică (pentru suntserios):

Si cu adaptorul ala ce trebuie sa fac? laughing

| suntserios a răspuns (pentru eMiiau):

Http://www.emag.ro/adaptoare_ethernet/c

alegi ce e mai potrivit pentru PC ul tau... adica mai bine pune pe cineva care macar stie ce e aia o placa de retea sa iti cumpere

| K0sti a răspuns (pentru eMiiau):

laughing De la magazin nene!