| Sonni a întrebat:

Heii TPU! Ieri la scoala i-am dat iPhone-ul meu unui coleg de clasa si din greseala a intrat in setari si a dat "Reset All Settings". In fine, iPhone-ul s-a resetat, si-a dat ReBoot si apoi imi spunea ca este in Safe Mode. I-am dat inca un ReBoot si un Restart Springboard. Ideea este ca nu iese din Safe Mode. Ce trebuie sa fac sa il scot din Safe Mode? FUNDA!

P.S.: iPhone-ul este 3GS si Jailbroken cu iOS 4.1

6 răspunsuri:
| georgedanielc a răspuns:

Instaleaza itunes si formateazal

| Sonni explică (pentru georgedanielc):

E Jailbroken si decodat cu Ultrasn0w din Cydia. Daca ii dau Restore din iTunes imi trebuie un IPSW ca sa il pot decoda/activa si nu-l am.

| CipriSXX a răspuns:

Restore cu itunes...nu mai face jailbreak!

| valentino52 a răspuns (pentru CipriSXX):

Pai saracu om ce vrei sa faca daca e codat in alta retea? Fara JB si unlock nu ii merge telefonul. daca da restore il duce la 6.0.1 care nu e decodabil momentan.

| CipriSXX a răspuns (pentru valentino52):

Asta e singurul avantaj.cel pe care l-ai spus.in rest face numai rau! incetineste telefonul, il viruseaza pentru ca applicatiile de la cydia sunt virusate(unele, dar cele mai importante).il poate duce si la 5.0.1,nu stiu cum sa iti zic, dar stiu cum se face.