| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa-mi schimb Facebook-ul din limba romana in limba engleza?

Răspuns Câştigător
| youaremyfavouritecolour a răspuns:

Intra pe face.dar nu te conecta..si este in stanga jos o bara cu cateva limbi..iti alegi acolo ce vrei

| Lynnfield a răspuns (pentru AlexandraVarga2000):

Nu trebuie să razi atunci cand spui "mulţumesc"!
Dacă vrei să pari draguţa oferind un zambet pentru un răspuns bun o poţi face, dar în această situaţie nu este cazul, în plus se înţelege altceva, precum: razi minunandu-te de mediocritatea ta în a folosi Facebook!

5 răspunsuri:
| MihaiEdy1993 a răspuns:

Pe pagina de facebook in dreapta, sus, e o rotita mica. Fa click pe rotita si ti se va deschide un meniu. Apoi fa click pe setari cont. Pe ultimul rand scrie Limba. Selectezi prelucreaza si alegi alta limba, apoi salvezi.

| SUDSteaua1947 a răspuns:

In dreapta sus, dai la setarile contului si o sa vezi ca scrie "Limba" undeva sub:"parola","retele" si altele.

| cristidoncea a răspuns:

Buna, pe ultimul buton din dreapta in bara de sus, vei gasi setarile contului, iar in pagina noua care ti s-a deschis vei vedea ca scrie language, click pe edit.