| L0ve a întrebat:

Heiii TPU :*
vreau sa-mi iau telefonul Samsung Galaxy S Plusbatting eyelashes
voi ce ziceti, e bun? cine il are?

15 răspunsuri:
| Shenn a răspuns:

Nu te lua dupa toti expertii de aici ca telefonul este foarte bun, eu am S2 si am testat si generatia anterioara S normal, nu + si era foarte ok telefonul, singurul motiv pentru care si-ar restart da e lipsa de RAM sau overheat in anumite situatii, cand ai prea multe app deschise in background si treci de limita.Si orice problema ar avea de la OS exista root, cauti pe cineva care stie sa faca, iti instaleaza cyanogen mod, ICS 4.0+ si gata. La banii astia nu ai ce sa cumperi mai bun, plus ca nu prea gasesti ecrane super amoled la telefoane.Una e sa ai culori vii, saturate si una e sa te uiti pe un ecran cu culori sterse sa nu iti dai seama care e verde si care e albastru, vorba vine.

| OOOLEOOO a răspuns:

E ft bun si dsitracitv, eu l-am probat la un vecin, cand merg la el toata ziua ma joc laughing

| JusTPauL a răspuns:

Este de slaba calitate.Cu toate ca vine cu Android 2.3.3 se restarteaza din senin foarte des.
NU-L recomand!

| pnker a răspuns:

Eu am Ace Plus, dar varul meu are S Plus. Pai, ce pot sa zic, e chiar foarte bun. La S plus bateria tine mult (2 zile de folosit intens ), ecranul e foarte bun, are si corning gorilla glass deci e si foarte rezistent, camera e destul de buna, doar ca din pacate nu are blit. GPU-ul e chiar foarte bun, daca vrei sa joci jocuri iti vor merge foarte bine. Cam ce alt ceva te-ar mai interesa la el?

| L0ve explică (pentru pnker):

Am auzit ca se restarteaza singur.e adevarat?:-s

| sltlp a răspuns (pentru L0ve):

Sincer nu iti recomand s plus. Samung si-au batut joc cu soft-ul. De restartat, e o problema d ela soft la el, se rezolva cu un update. In aceeasi bani iti recomand xperia arc s, camera este mult mai buna, pretul este tot pe acolo, sistemul de operare este mai bun, iar ca si performanta bruta din hardware, este la fel ca galaxy s plus

| pnker a răspuns (pentru sltlp):

Ambele telefoane au tot Android 2.3 upgradabil la ICS. La capitolul camera da, recunosc, e mai buna la Sony Ericsson, dar sincer acum: cati dintre voi mai folosesc camera de la telefon. Sau sa zic altfel, ce alt avantaj are xperia arc s fata de galaxy s? Un lucru pot sa iti zic sigur: bateria la galaxy S plus te va tine dublu decat la celalalt.

| sltlp a răspuns (pentru pnker):

Da, dar eu dintre galaxy s si galxy s plus, as alege galaxy s, are avantaje, printre care DEVELOPERI. Si s plus NU ARE ICS. s simplu deja are 4.1, ce mai vrei, arc s are 4.0 oficial, si neoficial se lucreaza deja la 4.1. La s plus, oficial 0, neoficial ics, nu JB, ics, inca are foarte foarte multe bug-uri.

| Shenn a răspuns (pentru sltlp):

Esti constient ca vorbesti prostii nu? Galaxy S+ = Galaxy S cu procesor de 1. 4ghz nu 1. 00ghz. Si singurele telefoane care au jellybean 4.1 sunt Nexus. Galaxy Nexus / Nexus S. De unde scoateti prostiile astea ca are 4.1 oficial? Auzi, nu au galaxy s3 si s2 Jellybean si are primul smartphone cu care a iesit Samsung pe piata...Doamne...

| sltlp a răspuns (pentru Shenn):

Auzi, tu faci pariu cu mine ca s este peste s plus? S are un gpu de sterge pe jos cu cel de la s plus. Apoi are devloperi, care fac kernel-uri, rom-uri si altele. Galaxy s simplu poate fi dus in 2 miscari la 1.5 ghz stabil 100%. Temporar are probleme, cum ziceam JB de galaxy s simplu http://www.youtube.com/watch?v=x9Bzri-SKCg&feature=related dar in curand va merge ca ics, in acest moment pe galaxy s. Nu imi aduc aminte unde am zis ca e oficial. Primul telefon cu jb este galaxy Nexus, dar nu e nvoie sa dea ei gunoiul lor de soft.

| Shenn a răspuns (pentru sltlp):

Ia spune frumos la ce o sa o ajute pe ea power vr fata de adreno 205? in care diferenta este de nici 10% si nici nu o sa o poata observa? Fata a intrebat daca s+ e un telefon bun, si este, nu o vad eu sa stea sa faca overclock la telefon ceea ce mi se pare o imbecilitate din moment ce telefonul se incinge foarte tare asa cum e, stat p skype cateva ore si simul se topeste, deci fa o legatura unde o sa ajunga cu overclocku tau.simul s-a topit in un S FARA overlock, nu plus. Si inca o chestie, esti tu asa sigur ca s+ nu are developeri si nu exista jellybean pentru s+?big grin

| sltlp a răspuns (pentru Shenn):

Stiu ca se incinge, exista jb pentru S+, dar este depaaarte de cel de s simplu(foarte multe probleme pe langa cel de la s, la roa actuala). 2. disuctia initiala era parca intre arc s si s plus, de ce sa nu ia arc s, ca bateria tine cam la fel, is smartphone-uri, se duce ca naiba. Si poate el nu are chef sa il frece cu rom-uri toata ziua, arc s are ics, deci e un avanta.

| Shenn a răspuns (pentru sltlp):

Arc S e f OK ca tel. Arata chiar f bine mai ales pentru fete dar ea a intrebat de s+, sunt 99%sigur ca nu o sa isi ia arc S, probabil s+ e in oferta.

| sltlp a răspuns (pentru Shenn):

Eu doar am zis, nu situ de unde cumpara el. EU am Sony de cand ma stiu, acum am xperia, dar nu inseamna ca is fatalaughing

Răspuns utilizator avertizat