| Leslie a întrebat:

Hello!
Am internet și tv de la digi, iar ieri nu mai mergea netul si nici tv ul. Am zis ca e de la vreme, însă am reusit cumva sa fac sa meargă netul, dar tv ul nu mergea. Azi a venit cineva de la digi și a testat fibra cu un aparat și cu laser, iar din cate am văzut fibra avea mici indoituri pe care le-a rezolvat domnul de la echipa de intervenție. Acum merge si tv ul, dar întrebarea mea este, de ce aseară am reusit sa fac sa meargă internetul, dar tv ul nu mergea? Nu ține tot de fibra optica? Multumesc!
Funda!

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu, doar televizorul este prin fibra optica, internetul este prin cablu UTP prin acel router de la digi Huawei

| Zuzu1991 a răspuns:

Internetul transfera foarte putin daca nu faci download la greu
tv-ul trebuie sa aiba un anumit nivel de viteza ca sa ai semnal

iar, nu mai suntem pe vremea romtelegaurii, cu firele lor de telefonie, pe fibra e, EXTREM de putin probabil sa fie de la vreme!

| Vântulalb a răspuns:

Chiar daca e tot fibra optica sau nu (si daca ai una, le ai pe ambele), tv-ul si pc-ul au cabluri separate.