| Alexandro9050 a întrebat:

Hello. am luat un Vodafone smart2, si am vrut sa il decodez, pentru ca eu nu stau mult timp in Romania, am cautat mai multe service-uri, dar mi-au spus ca nu s-e poate ince., tipul de la magazin, a spus ca pot sa il decodez si eu, daca am internet. stiti cum sa face? plss funda.
PS. eu vreau sa il folosesc pe cyta in cipru, care este tot Vodafone, doar ca este in alta tara

1 răspuns:
| IceCreamDoll a răspuns:

Daca este inca in garantie decodeaza-l la Vodafone. Daca il decodezi la un service iti pierzi garantia, iar daca vrei sa il decodezi tu, il poti strica. Deci cred ca prima varianta este cea mai potrivita. Succes!