| Anaa939839393 a întrebat:

Hello! Am o curiozitate. Pozele sterse definitiv din telefon unde "se duc"? Raman stocate undeva sau pur si simplu cand sunt sterse din telefon, se sterg total definitiv?

9 răspunsuri:
| raMLesS a răspuns:

Pai in mare parte se sterg definitiv. Cand le stergi si din cos, ca sa-ti dau un exemplu, e ca si cum scrii ceva pe o foaie si o tai bucatele apoi amesteci bucatile, cam asta se intampla cu fisierele sterse. E foarte greu sa le recuperezi la nu imposibil, exista aplicatii speciale.

| NiculaeClaudiuAndrei a răspuns:

Se sterg definitiv acum depinde si de ce telefon ai

| Anaa939839393 explică (pentru NiculaeClaudiuAndrei):

Un Allview=)

| NiculaeClaudiuAndrei a răspuns (pentru Anaa939839393):

Ai Google Photos in telefon?

| Anaa939839393 explică (pentru NiculaeClaudiuAndrei):

Da...dar cosul de gunoi a fost golit... plus ca telefonul a fost resetat

| NiculaeClaudiuAndrei a răspuns (pentru Anaa939839393):

Dacă te blochezi pe Google Photos s-ar putea sa ai norocul sa mai găsești câteva poze ca de obicei isi fac singure backup

| Anaa939839393 explică (pentru NiculaeClaudiuAndrei):

Mm...daca a fost resetat telefonul, nu cred ca mai este vreo sansa

| NiculaeClaudiuAndrei a răspuns (pentru Anaa939839393):

Încearcă,încercarea moarte n-are!

| lupumihaita a răspuns:

Daca ai avut one drive sau o aplicatie de cloud legata la contul de google le poti gasi acolo.