| anonim_4396 a întrebat:

Hello,am o problema cu castile de la telefon, nu se mai aude clar, se aude doar melodia iar versurile mai incet si neclar (nu stiu cum sa va descriu), in orice caz nu se mai aude clar. Mentionez ca inainte cu o zi se auzea perfect. De ce? Se poate repara? Daca o sa cumpar alte casti oare o sa se auda bine?

Răspuns Câştigător
| GabrielCio a răspuns:

Problema poate fi de la cablul cărților și de la mufa Jack. Mișcă cablul căștilor în timp ce asculți muzica. Dacă se aude mai rău sau mai clar atunci este de la căști.

| anonim_4396 explică (pentru GabrielCio):

Am incercat acum, si da merge dar doar dintr-o anumita pozitie si o sa fie cam greu dar cred ca cea mai buna solutie ar fi sa imi iau unele noi.

| GabrielCio a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci problema vine de la cablul căștilor. Soluția cea mai ok este sa cumperi căsti noi. Funda? big grin