| anonim_4396 a întrebat:

Hello.

Am vrut sa fac ceva la microunde si nu s-a facut asa ca am setat cuptorul pe o temperatura destul de mare *nu la maxim*

Totusi,dupa ce a terminat,am observat ca in partea dreapta avea o placuta ce parea arsa.

Cuptorul este nou, nu l-am folosit decat de cateva ori.
Este normal sa se intample asta cu acea placuta?

Răspuns Câştigător
| cristisubiak a răspuns:

Este funcţional, deşi l-ai "copt" puţin. în afara faptului că ai ars vopseaua (care oricum se întâmplă la toate cuptoarele) e ok.

15 răspunsuri:
| rkopiss a răspuns:

Nu cred ca este normal, la mine nu s-a intamplat asa ceva pana acum.
Ai ales setarea pentru ceea ce ai bagat in cuptor?
Gen sa incalzesti sau sa dezgheti ceea ce bagaserai in cuptor?
Daca ai bagat ceva pentru incalzire de exemplu si cuptorul tau era setat pe dezghetare in loc sa fie pe incalzire asta poate fi o cauza pentru care ti-a aparut acea arsura despre care spui deoarece ai fortat cuptorul prea tare.

| untu a răspuns:

De ce nu citesti instructiuni de utilizare si functionare al cuptorului cu microunde inainte de prima utilizare!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Man ce ai facut? Dai foc la casalaughing
Unde in partea dreapta mai exact?

| RainmakerX a răspuns (pentru DoarBogdan):

Nu s-a intamplat nimic man... Doar ca e o placuta care s-a facut putin galbena ca si cum s-ar fi ars si acuma mama e ceva gen "Omg, mi-e frica sa-l mai folosesc" laughing

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru RainmakerX):

Nu e pentru oricine laughing

| Florentina9210 a răspuns:

Nu esti bun de insurat! laughing

| RainmakerX a răspuns (pentru Florentina9210):

I know, pana si bunica se descurca mai bine sa faca asta *si ea e paralel cu tehnologia* laughing

| Florentina9210 a răspuns (pentru RainmakerX):

Ma bucur ca imi dai dreptate. big grin

| RainmakerX a răspuns (pentru Florentina9210):

Si eu ma bucur ca nu am dat foc la ceva. Suntem 2 fericiti, nu? >.<

Nu gresesc de multe ori dar recunosc atunci cand o fac tongue

| Florentina9210 a răspuns (pentru RainmakerX):

Mai bine de mine ca nu am cuptor cu microunde. Zi mersi ca l-ai stricat. Oricum e cancerigen.

| RainmakerX a răspuns (pentru Florentina9210):

Nu l-am stricat tongue
Inca mai merge.

Asta a fost felul destinului de a ma apara de popcorn radioactiv :'>
Nu imi mai trebuie cat traiesc... am imputit toata casa tongue

| Florentina9210 a răspuns (pentru RainmakerX):

Saracul aparat. A ajuns pe mana cui nu a trebuit. tongue

| RainmakerX a răspuns (pentru Florentina9210):

laughing Saracul ala inca mi-e dator cu niste popcorn.

| Florentina9210 a răspuns (pentru RainmakerX):

Lasa. Seara nu se mananca! laughing

| RainmakerX a răspuns (pentru Florentina9210):

Era mai devreme cand s-a intamplat smug