| thezbx a întrebat:

Hello! are ceva daca sterg ecranul de la laptop cu solutie de geamuri? sau cu ce sa il sterg?

Răspuns Câştigător
| Rapidistu47 a răspuns:

Vezi daca solutia respectiva are pe ea un ecran de calculator sau un laptop.
Daca are poti sterge linistita... Daca nu are e posibil sa il strici. (acum depinde si de modul de stergere, esentiala insa e ca dupa ce ai aplicat solutia pe ecranul laptopului, aceasta sa nu curga...)

11 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Pentru sters plasma,led, sau lcd se gasesc solutii la altex, domo, flanco, si la orice magazin de electronice-vizual.nu sterge ecranulcu panarame, scoate-l din priza.solutiile profesionale au un timp de vaporizare mai mare, adica rapid.solutia de gemuri contine multa apa.

| gelu1970 a răspuns:

Daca solutia e cea clasica si nu are in componenta alte componente, poti linistita sa il stergi. umezeste o bucata de material foarte fin la tact si sterge fara sa apesi mai deloc ecranul.

| Dzeko7 a răspuns:

Solutia pentru sters geamuri nu este buna pentru sters ecranul laptop-ului, sunt solutii speciale pentru asa ceva.

| Grigore_Daniel_1984 a răspuns:

Există șervețele speciale pentru asa ceva. prețul este intre 20-30 lei.

| PCinfo a răspuns:

Nu are nimic, dar nu exagera cu solutia pentru. geamuri. Stropeste de 2-3 ori pe o carpa cu solutia de geamuri dupa sterge ecranul.
Funda?

| express11 a răspuns (pentru PCinfo):

Si pentru geamuri ce folosesti? esti dus tare! hai caci iti dau funda! hai sa-i dam funda, c-i nou!

| PCinfo a răspuns (pentru express11):

Nu are nimic daca stergi cu solutia de geamuri. Nu intra in contact direct cu nimic care ar putea afecta din ecranul laptopului. Daca era cum spui tu acum nu aveam cum sa vad ce scriu.

| express11 a răspuns (pentru PCinfo):

Hai pa.

| Laurentiu_Andrei_1995 a răspuns:

Bună! Nu are nimic dacă stergi ecranul laptop-ului cu solutie de geamuri dar eu cred ca s-ar descurca mai bine nişte servetele umede speciale pentru ecranul pc-ului / televizorului. Sa nu cumperi sercetele umede normale că acelea au un fel de crema şi rămân urme pe ecran. Baftă!

| arthurarad a răspuns:

Daca nu vrei sa-l distrugi, nu il sterge cu solutie de geamuri! Exista pe piata solutii speciale pentru asa ceva, iti recomand sa stergi ecranul doar cu asa ceva!

| denny18 a răspuns:

Eu l-am sters cu solutie pentru geamuri luni la rand si nu s-a intamplat nimic..deci e ok