| BiancaDRox a întrebat:

Hello!
Browserul pe care il folosesc eu e Google Chrome. Iar de zilele trecute nu mai merge. Tot l-am dezinstalat si reinstalat dar nu merge. Pur si simplu dau click pe el ca sa porneasca si nu se intampla nimic. De multe ori cand incerc sa il reinstalez, la un moment dat se opreste din instalat. Nu mai stiu ce sa fac. Help!
Fundaaa! :*

Răspuns Câştigător
| pbsolver a răspuns:

Descarca ...codecs.zip 0WLdPGWLeW, dezarhiveaza si vezi ca ai acolo windowscodecs.dll. ia fisierul respectiv si pune-l in C:\Windows\System32\ daca iti cere sa-l inlocuiesti, inlocuieste-l si da un restart la pc. apoi vino aici sa ne spui daca merge

15 răspunsuri:
| Public22 a răspuns:

Incearca alt browser, sau intra cu internet explorer pe care il ai deja instalat.

| pbsolver a răspuns:

Antivirus ai? Actualizeaza-l si fa o scanare completa apoi incearca sa instalezi chrome si revino aici

| BiancaDRox explică (pentru pbsolver):

Am antivirus Kaspersky si l-am actualizat. De cateva ore tot incerc sa instalez google chrome si nu merge.

| pbsolver a răspuns (pentru BiancaDRox):

Ai si scanat dupa ce l-ai actualizat?

| BiancaDRox explică (pentru pbsolver):

Da daaa.

| pbsolver a răspuns (pentru BiancaDRox):

Pai de ce nu zici asa? ce windows ai? xp sau 7? xp e ala cu butonu' verde pe care scrie Start si 7 e ala cu bila

| BiancaDRox explică (pentru pbsolver):

Am windows xp.

| pbsolver a răspuns (pentru pbsolver):

Nu e bun linkul' ala, ia-l tu de aici http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml? windowscodecs
vezi ca sub butonu ala mare portocaliu ai un buton gri pe care scrie DOWNLOAD ZIP FILE, da click pe el

| BiancaDRox explică (pentru pbsolver):

Multumeeeeeeesc! :* :* A mers sa instalez Opera.
Esti un geniu! laughing
Nu ma poti ajuta si cu problema cu Google Chorme? Cred ca il blocheaza Kaspersky.

| pbsolver a răspuns (pentru BiancaDRox):

Pai teoretic acum ar trebui sa poti instala si alea... daca nu functioneaza, pune aici numarul erorii pe care il primesti de la chrome si incercam sa rezolvam... eventual incearca click dreapta pe iconita kaspersky din bara si vezi daca ai optiunea sa dezactivezi antivirusul pana la restart, ruleaza chrome si vezi daca a mers, da un restart si ar trebui sa fie ok

| pbsolver a răspuns (pentru BiancaDRox):

Descarca ...codecs.zip 0WLdPGWLeW, dezarhiveaza si vezi ca ai acolo windowscodecs.dll. ia fisierul respectiv si pune-l in C:\Windows\System32\ daca iti cere sa-l inlocuiesti, inlocuieste-l si da un restart la pc. apoi vino aici sa ne spui daca merge

| IonutGaby a răspuns:

Schimba browser-ul, incearca Mozila, Opera
Eu iti recomand Opera

| StIlled a răspuns:

Iati alt browser ex:Opera, Mozila Firefox, Comodo Dragon e.t.c

| BiancaDRox explică (pentru StIlled):

Am incercat sa instalez Opera si nu pot ..la un moment dat imi arata ca lipseste ceva fisier.

| pbsolver a răspuns (pentru BiancaDRox):

Despre ce fisier e vorba?

| BiancaDRox explică (pentru pbsolver):

Imi arata ca lipseste windowscodecs.dll