| LadyDee89 a întrebat:

Hello! De cateva zile nu mi se mai aprinde laptopul! Apas pe buton sa il aprind si mi se aprind 3 "beculete" jos la baza pentru o secunda si gata straight face pana ajung cu el la cineva, mai dureaza! De la ce poate fi? Si pot recupera tot ce am avut pe el?

9 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Posibil sa fie incarcatorul defect, iar bateria moarta/descarcata.
Daca nu ma insel asa facea si laptopul meu cand era descarcat si neconectat la alta sursa de curent.

Daca poti face rost de un alt incarcator compatibil poti incerca sa vezi daca e asa cum spun, pana sa mergi cu el la specialisti.

| Nemessys a răspuns (pentru OldSoul):

Si daca atunci cand isi conecteaza incarcatorul, nu i se aprinde un beculet? Stiu ca atunci cand il incarci, trebuie sa se aprinda unul. Daca nu se aprinde, atunci da, e de la incarcator, daca se apride, e cam grava situatia pentru ca la un laptop nu prea poti sa-i inlocuiesti componentele cu mare usurinta. Si cine mai stie cat de batran este.

| LadyDee89 explică (pentru OldSoul):

Practic si teoretic ar trebui sa mearga orice incarcator? Sau doar marca laptopului? Mi-a mai zis cineva ca ar fi incarcatoru de vina, bine ar fi sa fie asa! Ms

| LadyDee89 explică (pentru Nemessys):

Nu se aprinde nimic, doar cand apas sa il aprind! Batran nu prea e, are 2 ani, nou din magazin big grin incerc maine cu alt incarcator

| Nemessys a răspuns (pentru LadyDee89):

Daca nu se aprinde nimic, atunci cand il pui la incarcat, atunci da, e de la incarcator.
Ai grija sa nu-i fi facut ceva. Desi... nu cred pentru ca aveai deja in cap o posibila,, teorie". laughing

| LadyDee89 explică (pentru Nemessys):

N-am avut ce sa ii fac, am vrut sa il pornesc si... frana! big grin

| OldSoul a răspuns (pentru LadyDee89):

In general ar fi bine s verifici sa fie mufele identice deoarece sunt de mai multe feluri, si totodata sa verifici si output-ul sa fie la fel intre cele doua incarcatoare, daca acestea sunt identice, nu ar trebui sa ai probleme chiar daca incarcatorul pare diferit.

Răspuns utilizator avertizat
| ngina a răspuns:

Poate unde băgai la încărcat poate s-a defectat și nu merge