| figaro a întrebat:

Hello, deci am o intrebare pe care nici sa o formulez bine nu stiu...straight face
Un tovaras are un laptop (hp compaq 6720s), am instalat windows-ul, am cautat pe un site si am descarcat toate drivarele de la laptop si le-am instalat si cand ma uit la device manager imi apare "unknown device" asta fiind una dintre probleme alta fiind ca nu pot face conexiunea wireless, cand dau pe wireless network connection si dau pe refresh network list nu imi apare nici o retea de net imi >apare-windows cannot configure this wireless connection, if you have enabled another program to manager this wireless conection use that software
Nu inteleg nimica, nu gasesc nici un soft nici un driverstraight face, ma poate lamuri si pe mine cineva? ca nu mai pot de nervi, tat il spaaaarrrrrrrrrrrrgggggggggg

3 răspunsuri:
| ronin33dan a răspuns:

CAre windows, daca-i win7 de obicei asi ia el cam ce are nevoie daca-i Xp se complica situatiunea! Iti trebuie un soft gen Everest care sa-ti spuna exact ce componente ai in laptop, dupa care vezi chipsetul de la placa de retea, te duci pe site-ul producatorului si descarci driver de acolo, in mare majoritate este Atheros. Succes!

| Gabbitzu a răspuns:

Ia vezi nu cumva are sus langa butonul de pornire un alt butonas? ca trebuie sa fie albastru nu galbenwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai instalat win7, dezactiveaza din bios "game port" si "midi". Apoi salveaza si reporneste.