| dhgrufgyrjk a întrebat:

Hello.
Deci... vreau sa-mi cumpar un telefon da nu stiu care ar fi mai bun. Voi ce-mi sfatuiti, sa-mi iau HTC Desire HD A9191 sau iPhone 4 de 16 GB si de ce?

4 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Depinde pentru ce.
Verifica atent specificatiile de la amandoua, vezi la ce capitole stau fiecare mai bine si hotaraste-te ce iti trebuie, care ti se potriveste mai bine.
iOS vs android e o discutie fara sfarsit.
Nu poti sa spui despre HTC ca este un telefon prost, ba din contra, Desire HD ii este superior iPhone-ului 4 din toate punctele de vedere hardware, dar pierde la software.
Daca ai bugetul necesar, mergi pe iPhone. In mare nici desire-ul nu o sa te dezamageasca, totul tine strict de nevoile tale.

Apache
| Apache a răspuns:

Iphone!
HTC inca nu ia iphonul...dar mai are putin!

| Kattan a răspuns:

Daca il vrei pentru fite, ia-ti Iphone.
Acum serios vorbind, dezavantajul, dar in acelasi timp si avantajul lui HTC, este ca vine cu Android, care este un sistem de operare Open-Source. Adica oricine poate avea acces la "detaliile" lui si il poate modifica si/sau afla cum functioneaza. Ceea ce il face mai vulnerabil in fata virusilor. Pe de alta parte, fiind OS, ai foarte multe aplicatii free disponibile pentru el (cunoscundu-se sistemul de operare, mai multe persoane pot scrie aplicatii pentru el), pe cand la Iphone poti lua doar de pe market-ul lor, de obicei cu bani, si doar aprobate de Apple.
Recomandarea mea ar fi HTC Desire HD.

| MsdfdsSeArde a răspuns:

Deci...din start te indrepti spre ihone :O:O.Eu am iphone si sunt nu multumit, Foarte multumit + ca (acum ramane intre noi) daca ii faci jail brake (cel mai bine te duci la cineva cunoscut) poti sa iti iei ce jocuri vrei tu. Iar HTC e cel mai naspa, si eu am vrut sa mi'l iau si mi-a zis unchimiu' "Nepoate, daca iti iei un virus pe el, Te'ai **** si n'ai simtit" Deci dupa parerea mea i'ati un iphone :O:O:O

Sper ca te'am ajutat,