| atlanta234 a întrebat:

Hello! ma puteti ajuta cu ceva in legatura cu windows movie maker? deci am pus in video facut de mine si pe fundal vreau sa pun o melodie.cum fac in asa fel incat videoul facut de mine sa nu aiba sonor, sa se auda doar muzica? mentionez ca am meniul in engleza

1 răspuns:
| MnereaDarius a răspuns:

Odata deschis proiectul, in partea de jos a softului (la Timeline sau Storyboard), din succesiunea de optiuni existente deasupra acelei "cronologii", tu va trebui sa selectezi "Set Audio Levels" (este prima optiune, se afla in dreptul functiilor zoom in si zoom out [acele 2 "lupe"]).
Odata selectata, iti va aparea o fereastra de unde vei avea posibilitatea sa inclini "balanta" fie spre muzica din fundal, fie spre sunetul emis de videoclip. In cazul nostru gliseaza cursorul spre dreapta, spre Audio/Music.