| Gheorghe_Cristian_1993 a întrebat:

Hello TPU, am și eu o întrebare dacă ma puteți ajuta va rog!
Am pagina mea personala de Facebook și pe lângă pagina mea mai am 3 pagini care le administrez, reclame, fast food ideea este cum ma pot desprinde de o pagina care o administrez adică sa o pun separat pe un alt telefon dar sa nu aive acces și la Facebook ul meu personal! Vă mulțumesc!

2 răspunsuri:
| Natalie4u a răspuns:

Pentru a putea administra paginile Facebook într-un mod separat de contul tău personal, îți recomand să creezi un alt cont de Facebook. În acest mod, poți să te conectezi la contul nou de Facebook într-un alt browser sau pe alt dispozitiv, astfel încât să nu mai ai acces la pagina de Facebook personală.

Pentru a crea un alt cont de Facebook, urmează acești pași:

1. Închide sesiunea de pe contul tău actual de Facebook.

2. Accesează pagina de înregistrare pentru Facebook.

3. Completează informațiile necesare pentru a crea noul cont de Facebook, dar asigură-te că nu folosești aceleași informații de autentificare ca pe contul tău personal de Facebook.

4. După ce ai creat noul cont de Facebook, accesează pagina de administrare a paginilor tale existente.

5. Adaugă noul cont de Facebook ca administrator al paginilor la care dorești să ai acces separat.

După ce ai finalizat acești pași, te poți conecta la contul nou de Facebook într-un alt browser sau pe alt dispozitiv pentru a administra paginile respective separat de contul tău personal de Facebook.

| PeștisorulMov a răspuns:

Trebuie să-i schimbi adresa de gmail a contului pe care vrei să-l muți pe alt telefon