| lauboss a întrebat:

Hello TPU! As dori sa-mi spuneti cum pot sa scot Ubuntu 12.10 de pe calculator ca l-am instalat alaturi de Windows XP. Funda pentru orice raspuns bun

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Scoate mai bine mizeria aia de XP!

| horia2012 a răspuns:

Descarca asta gratuit si te duci pe partitia pe care e instalat Ubuntu, o stergi si formatezi:
http://www.partitionwizard.com/free-partition-manager.html
daca nu te lasa, atunci numai cu o noua instalare a Windows-ului prin bootare, stergi toate partitiile (vei avea una singura), creezi altele de aceeasi capacitate si instalezi XP in C.
Dupa ce instalezi XP, trebuie sa formatezi si cealalata partitie (D)pentru ca altfel nu ai s-o vezi in My computer.

| stlucian a răspuns:

Recomand win 7/8 daca sistemul iti permite dar...Pentru a sterge ubuntu la instalarea noului SO formatezi partitia unde este instalat ubuntu.Pentru XP vezi aici:

http://videotutorial.ro/instalare-si-setare-windows-xp-sp3-video-tutorial/

in link mai jos video