| RosyRozy a întrebat:

Hello TPU. De curand mi-am cumparat un nou telefon: Samsung Galaxy FIT S5760. Si tot incerc sa ma conectez pe contul de gmail si nu reusesc, nici pe e-mail, nicaieri. De fiecare data cand incerc imi spune ori ca " nu exista conexiune la retea" ori ca " telefonul dumneavoastra nu este setat la un pachet de date". Dar am activat pachetul de date, conexiunea zice ca este. Sunt in cosmote si am cartela frog, deci am si net nelimitat. Si culmea, pe telefonul vechi merge sa ma conectez pe contul de gmail sau e-mail si merge internetul ff bine ( telefonul vechi e un ZTE RACER II). Am cautat azi pe net, 2 ore cred, o metoda sa fac sa mearga netul si pe Samsung dar nimic nu ma ajuta. Stie cineva cumva ceva ce pot face ca sa ma pot conecta pe gmail si sa mearga netul? Multumesc anticipat & funda :*

4 răspunsuri:
| 000MadMAX000 a răspuns:

Pai ai setarile pentru WnW facute? Pentru ca degeaba ai net pe cartela daca nu ai setarile de internet facute in telefon.

| RosyRozy explică (pentru 000MadMAX000):

Dap. Tocmai asta am facut mai devreme. Am facut setarile pentru WnW. Si tot nu merge -.-"

| 000MadMAX000 a răspuns (pentru RosyRozy):

Dubios,deci sa recapitulam, setari ai, internet pe cartela ai(frog nu e prea bun la internet), poate fi ori o problema de OS(adica soft/Android) ori ceva cu telefonul.

| Lorenica10 a răspuns:

Nu ti l-ai setat