| LanoDeljek a întrebat:

Hello TPU!, de unde pot cumpara un adaptor pentru un monitor ce accepta doar mufa D-sub si o unitate ce accepta Hdmi/DVI
adaptor gen >D-sub-HDMI sau >D-sub-DVI

3 răspunsuri:
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Salut, de la orice magazin cu părți pentru calculatoare și mai este și pe la retail-erii mari cum ar fi Altex, Flanco sau Media Galaxy.

Mai poți găsi și la departamentele electrice din Auchan, Cora, Carrefour, etc (practic, pe unde se vând chestii electrice ar trebui să aibă și asemenea adaptoare).

Când spui D-sub te referi la VGA, nu? Probabil că lumea ar înțelege mai mult dacă te-ai referi la el sub acest nume.

https://en.wikipedia.org/wiki/VGA_connector

| LanoDeljek explică (pentru Raul9004):

Da la VGA ma refer

| WxRo a răspuns (pentru LanoDeljek):

Gasesti la orice carrefour - costa 14 lei.