| RadXx a întrebat:

Hello TPU,nu ma pot sa ma hotarasc deloc dintre doua smarpthone-uri, si as vrea daca se poate cateva pareri in privinta lor si care vi se pare mai bun.
1)Lenovo Phab( nu Lenovo phab plus )
2)Allview V2 Viper Xtreme
Nu vreau alte sugestii.
Multumesc

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Allview V2 Viper X deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia & MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://allview.ro/v2-viper-x.html

http://www.phonearena.com/phones/Lenovo-PHAB_id9601

Toate cele bune!

| RadXx explică (pentru bursuc001):

La Allview m-am gandit si eu prima data, dar am vazut ca majoritatea dureaza ceva si dupa, scade foarte mult performanta lor... :\ sau ba probleme cu bateria sau cu altceva. launele modele Allview.

| bursuc001 a răspuns (pentru RadXx):

Probleme/defecte pot să apară şi la Lenovo, la fel cum apar şi la Samsung sau la alte mărci sad
Ideea este, dacă tot dai un ban, să-ţi iei un telefon performant d.p.d.v. tehnic.

O seară frumoasă!

5 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Lenovo. Pentru ca Lenovo, nu ca hardware cit ca software support. La de-alde Allview sau Utok, la capitolul update-uri baietii sint complet in plop.

| kalex a răspuns:

Eu as alege Allview pentru performante dar este alegerea ta!

| Bampiru a răspuns:

Eu zic Allview v1 viper