| AsterX a întrebat:

Hello tuturor! Cum fac sa opresc/pornesc tastatura? Am o tastatură cu fir, USB, conectata la tabletă și îmi mănâncă foarte multă baterie. Cum fac sa o închid cand nu am nevoie să scriu pentru ca nu are buton on/off si din tabletă nu stiusad. Are os android tableta. Nu vreau sa o scot și sa o bag încontinuu. Ce sa fac?crying

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Foloseste o ramificare cu OTG.
Intr-o ramura pui tastatura, in celalalt incarcatorul.
Astfel nu se descarca rapid bateria, poti lucra orice si oricat pe tableta.

Răspuns utilizator avertizat