| Eclectica a întrebat:

Hellou! Am un laptop vechi de vreo 10 ani, Toshiba Intel pentium. Se poate instala pe el windows 10? Are acum ws7. Cum se procedeaza? De unde iau w10 sau daca am unde sa-l și instalez sa fie totul legal si bine facut. Dar voiam sa stiu daca e compatibil w10, ca nu ma pricep deloc. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| flixbuster a răspuns:

Daca ai Windows 7 cu licenta atunci faci un simplu in-place upgrade la Windows 10. Tool-ul de upgrade iti va spune si daca vei intampina vreo problema (gen driver lipsa sau aplicatie incompatibila).

4 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

De instalat acest Windows merge, dar problema ar fi daca rulează corespunzător. Am înțeles că Windows 10 este prea mult pentru laptopurile vechi, pentru că laptopul nu are procesorul destul de puternic. Oricum, du-te la un service pentru mai multe detaliiwinking.

| Eclectica explică (pentru Celcestietot):

Mulțumesc. Am cum sa știu dacă e procesorul adecvat daca mai uit pe una dintre etichetele de pe el?