| Andrw a întrebat:

Help! acum cateva zile mi-am instalat windows xp si am formatat C-ul odata cu formatarea s-au sters si drivere-le, am luat cd cu ele si am inceput sa le instalez. s-au instalat aproape toate si a mai ramas driverul de la placa de sunet, cand s-a terminat si ala sa restaltat pc-ul si cand sa aprins iar mi-sa facut imaginea neagra si imi aparea mereu o liniuta mica sus in stanga care dispare si apare...liniuta aia imi aparea mereu si se aprindea dar acum nu se mai aprinde deloc ramane asa cu ea.am auzit ca trebuie sa restaltez biosul sa scot bateria de la blaca de baza sa il las 10-15 min fara cablu si sa il aprind,,, si am mai citit pe niste forumuri ca s-ar putea sa fie placa video arsa sau nu stiu ce.Va implor puteti sa ma ajutati am bagat si cd-ul cu windowsu-l si nimic am facut tot ce se putea mai putin cu bateria.Va rog mult!

2 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Trebuie stabilit ce e defect, windowsul sau...calculatorul! mai multe detalii sa ne dam seama!

| Andrw explică:

Cred ca windowsul... dar nu merge sa il reinstalez daca bag cd-ul.tot asa imi aparesad