| 69dacăvrei a întrebat:

HELP! Am windows 7 si azi cand am sters tastatura nu stiu ce am apasat de mi-a aparut un chenar verde mare si nu dispare, cum misc sagetica de la mouse se misca si el. cum fac sa dispara? Mentionez ca nu e de la cursor, daca vrei sa spuneti sa-mi aleg altu din contrl pannel.

10 răspunsuri:
| miTzuliK93 a răspuns:

Nu poti pune un printscreen sa vede si noi mai exact?

| miTzuliK93 a răspuns (pentru 69dacăvrei):

Ia incearca asa:

Control Panel -> Ease of Access Center -> Click pe "Make the computer easier to see" -> scroll in jos si debifeaza "Turn On Magnifier" -> Apply si OK daca ai.

| 69dacăvrei explică (pentru miTzuliK93):

Cacat, eu il am in italiana

| miTzuliK93 a răspuns (pentru 69dacăvrei):

Pai, il poti trece putin in romana sau engleza ca sa-ti faci treaba, si ti-l faci inapoi. Sau te poti folosi de Google Translate sa completezi pasii.

| 69dacăvrei explică (pentru miTzuliK93):

Am reusit, dar tot nu a disparut

| miTzuliK93 a răspuns (pentru 69dacăvrei):

Da un restart si vezi daca problema persista.

| 69dacăvrei explică (pentru miTzuliK93):

Persista

| miTzuliK93 a răspuns (pentru 69dacăvrei):

Deci, treaba aia e din cauza unui program, a unei aplicatii, gen alea de STREAM sau de inregistrat. Incearca sa le dezactivezi / dezinstalezi in ca ca ai cateva. Poti trage o privire si la la extensiile de la browser. Daca nu, System Restore ar trebui sa rezolve problema.

| 69dacăvrei explică (pentru miTzuliK93):

Tot nimic. Sagetica e prinsa il el