| danut93 a întrebat:

Help! De ce mi se blocheaza pc?:-sAre momente in care se blocheaza si nu mai pot face absolut nimic! Nici macar cursorul de la mouse nu-l mai pot misca!straight faceDaca am muzicaa pornita in acel moment face ceva de genu trrrrrrrrrrrrr. MI s`a intamplat asta de vreo 3 4 ori pana acum.Si chestia asta mi se intampla la scurt timp dupa ce aprind pc nu dupa ce merge ore in sir.thinking Din placa de baza m`am gandit ca nu are cum sa fie pentru ca am calculatorul de maxim 4 luni.Am un WIndows 7 Ultimate pe el (nu e original). De la windows nu are cum sa mearga greu pentru ca am un AMD 3.0ghz 6gb de rami si HD 6570 1gb.Deci nu are cum sa se blocheze din cauza ca ar fi pc slab pentru Windows 7.Virusi nu poate fi vorba pentru ca am testat cu toate antivirusurile pornind de la BitDefender si pana la Kaspersky!
Funda!kiss

11 răspunsuri:
| stanly7 a răspuns:

Instaleaza alt windows.
(antivirusi-grammar nazi)

| Herysys a răspuns:

Schimba rami, sau macar incearca sa scoti o parte din ei, fa mai multe combinati(in caz ca ai mai multe placute de rami) vezi ca poate s-a stricat unu, daca nu intra in bios si schimba frecventa ramilor pana ii convie (si eu am avut aceiasi problema) si am schimbat din bios frecventa daca nu sunt rami, placa video e urmatoarea care ar putea sa cauzeze probleme

| danut93 explică (pentru Herysys):

@Herysys
Pai chestia e ca imi face faza asta doar atunci cand aprind pc. Daca ar fi de la rami ar face si pe parcurs.dar nu.doar la scurt timp pa ce aprind pc. face faza asta de 2 ori dupa numa am treaba.si culmea.doar pe timpul zileilaughing. seara nu face deloc.parca`i posedat dracullaughing))

| Herysys a răspuns (pentru danut93):

Atunci nu stiu...

| RaduManole a răspuns:

Heh nu cred ca e din vina windowsului poate ai procesorul prea mic, poate e prea plin PC -- nu avem de unde sa stim ca nu iti stim calculatorul dar ai putea da click dreapta pe my computer, apoi propriets si sa cauti pe net ce e nevoie pentru windows 7 (dar nu ne-ai zis - ai xp7 sau vista 7)

| danut93 explică (pentru RaduManole):

Procesoru e dual de 3, 0 ghz.in niciun caz nu e prea mic.pc nu e plin deloc.nici macar pe jumate nu cred ca e.siar de windows ti-am zis.e windows 7, nu am auzit de xp7 sau vista 7

| pitbull93 a răspuns:

Reinstaleaza windowsu

| xProxy a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat pe un PC (acum 2 ani) La mine a fost din cauza ramilor deoarece aveau scurtcircuit in ei. Daca nu este de la rami vezi poate e o mufa iesita. Una secundara dar care poate agrava situatia.
Daca ai mai multe placute de rami scoate una las-o pe a doua tot asa si vezi care sunt de vina.

| Marin_Viorel_1992 a răspuns (pentru xProxy):

Am facut cu rami dar tot mi se blocheaza pc pe cs gta metin2 etc.

| NicuBoss a răspuns:

Incearca sa desfracmentezi C-ul sau sa pui pasta termica la procesor dar asta doar daca se incinge

| Duty_Dutzy_1998 a răspuns:

Frate, cooleru este de vina...
cred ca tiai rezolvat problema de atunci...