| RoxanaAndreeaBianca a întrebat:

Help!
De curand mi-am reinstalat windowsul pe laptop, am Windows 7. Am un modem de Digi Net Mobile Huawei.
Am bagat acel modem. am instalat. next ..next..next..finish.
Cand dau sa ma conectez Imi da " Inainte de a incerca conectarea, inregistrati-va pe o retea. "
Si imi arata ca nici o conexiune nu e valabila.
Si daca bag un modem de la Vodafone din alta tara. imi spune ca este conectat si imi apare si semnalul...[ dar nu pot sa intru pe net decat din acea tara. logic ]
Ce sa fac?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Parerea mea este sa suni la Digi.Ei stiu mai bine.Probabil un numar de contract de la ei.Asa imi cere mie cand vreau sa intru cu wi-fi din telefon pe o retea Digi.Nu pot intra pentru ca sunt pe alta retea.

| laptopnews a răspuns:

Verifica la cei de la care l-ai luat. Sigur exista o explicatie sau nu faci tu ceva bine, dar iti vor oferi asistenta necesara. Succes!

| raulXXX a răspuns:

M

| Pitagora a răspuns:

Sau intreaba pe cineva care o are cu calculatoarele si sa til faca sau sa suni la ei.