| FoarteTareFrate a întrebat:

HELP,FUNDA! De ce atunci cand incerc sa creez un nou ID Apple imi tot cere numarul cardului (Visa, Master Card etc)? Daca eu nu am 18 ani, nu am card si nu am de gand sa cumpar aplicatii cu bani, de ce? Am mai facut un ID si atunci nu am avut nici o problema. Nu pot sa sar de etapa aceea...am facut contul pe net pana la urma, am crezut ca am reusit dar pe telefon iarasi imi arata ca trebuie sa completeze alea inainte sa il pot folosii. Adica e normal? Daca un copil de ...nu stiu, 12 ani, primeste un Iphone nu poate sa isi faca un cont pe App Store fiindca nu are card?! Poate are de gand sa cumpere jocuri gratuite. Nu inteleg de ce a mers prima data si acum nu mai merge.

8 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Daca scriai pe google "how to make Apple account without card" aveai cam 250000 de linkuri cu explicatii. pe etape, cu poze ca pentru prosti (nu te fac prost, asa este explicatia). dar de unde atat google.

| raduradu2014 a răspuns:

Nu merge sa faci fara sa bagi datele de card

| FoarteTareFrate explică (pentru raduradu2014):

Ok am inteles, dar de ce cand am facut un cont a mers, o prietena si.a facut chiar de curand si nu a avut nevoie de alea, si acum nu mai merge sa sar etapa?

| raduradu2014 a răspuns (pentru FoarteTareFrate):

Eu am incercat acum 3 luni si nu am reusit afara date

| raduradu2014 a răspuns (pentru raduradu2014):

Fara*

| FoarteTareFrate explică (pentru raduradu2014):

Ma rog, oricum e aiurea.

| raduradu2014 a răspuns (pentru FoarteTareFrate):

Da stiu...

| PopaAlex95 a răspuns:

Se poate crea foarte simplu un ID Apple fara card de credit. Tot ce trebuie sa faci este sa urmezi tutorialul: http://itutorial.ro/......-tutorial/