| Elizasweet a întrebat:

Help help help.
Hey salut. Am un telefon Samsung Galaxy J5 2016, procurat in aprilie. Cateva zile in urma, am lasat telefonul la incarcat in bucatarie pe geam, dupa care cand am luat sa il aduc in camera mea, am observat ca telefonul era rece, adica a venit spre el o temperatura joasa. L-am lasat la incarcat la mine in camera unde este mult mai cald, si dupa ce a incarcat 100%, am inceput a observa ca se.descarca mult mai repede ca pana acum. Spre exemplu de la orele 3.00 noapte si pana la 7:00 s-au dus 3-4%. Heeeelp meee. Stie cineva cum pot restabili si daca asta intr-adevar este cauza? Mersi.

8 răspunsuri:
| Roxin a răspuns:

De la 3 pana la 7 s-au dus 3-4%. Asta inseamna 1%/ora. E ceva perfect normal. Telefonul in standby consuma energie. Semnalul de la retea mai ales, apoi restul componentelor, aplicatii in fundal etc. Deci nu are nimic laughing)

| Elizasweet explică (pentru Roxin):

Pai si acum cand il folosesc, mult prea repede se duce bateria. Mai inainte foloseam si mai multe aplicatii si parca tinea mai mult, dar acum...

| Roxin a răspuns (pentru Elizasweet):

Cat de vechi e telefonul?

| Elizasweet explică (pentru Roxin):

Din aprilie 2017

| Roxin a răspuns (pentru Elizasweet):

Verifica in setări la baterie si vezi ce aplicații consuma mai mult. Poate ai vreuna in fundal.

| udrescuf a răspuns:

A incercat sa se incalzeasca, probabil telefonul si-a revenit, incearca sa-l pui din nou la incarcat si vezi daca va face la fel.

| andMM123 a răspuns:

Poate e si de la baterie...

| Alex_Mihai_1982 a răspuns:

Cate grade au fost?