| Danigaming46 a întrebat:

Help! Mi s-a infundat Wc-ul și dacă trag apa scade in 15 min pana jos de tot, urgent, cum pot sa il desfund fără materiale speciale?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cu un șarpe pentru desfundat.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru darrio2007):

De ce mi ai dat eronat, daca nu ai șarpe merge mopul tragi apa si bagi acel mop in wc si impingi pana se desfunda ca sigur este hîrtie in wc si daca o impinge se duce pe canalizare, un șarpe costă bani instalatorul, dar asa cu mopul este gratis.

| darrio2007 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Sarpele il poti baga mai adanc chiar daca tevile au coturi. Pe cand mopul nu. Gasesti sarpe la 5 metri cu 15 lei in magazin si nu e greu de utilizat.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sarpe desfundat WC sau alte solutii: https://bit.ly/301beeo

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cu mopul bagi in wc

| romeo78 a răspuns:

Există jos, în spatele toaletei un cot flexibil care face legătura între toaletă și tubul de evacuare apă menajeră. Se demontează, apoi aveți acces la partea din spate a toaletei și puteți scoate dopul format, dacă este la toaletă, sau în acel tub flexibil.
Succes!