| anonim_4396 a întrebat:

Helpp ce sa fac? Am adăugat pe Facebook o persoana pe lista mea de prieteni dar nu mi-a acceptat cererea așa că m-am dus pe profilul ei sa vad de ce și observasem că butonul de add dispăruse.Ce s-a întâmplat?

Răspuns Câştigător
| Kogaion a răspuns:

Ti-a refuzat cererea si a dat acolo ca nu te cunoaste. Acum nu ii mai poti trimite cereri de prietenie.

| Emokid9 a răspuns (pentru Kogaion):

Mersi de răspuns pentru ca nu știu de ce a făcut asta pentru că înainte eram prietena cu acea persoana și chiar nu pot sa înțeleg de ce mi-a respins cererea.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

S-a intamplat ca a intrat in settingurile ei si a eliminat posibilitatea tuturor, sa i se mai ceara prietenia, prin eliminarea acelei optiuni, de add.
Lucru pe care-l facem mai toata lume, a daca vrem sa nu ne atace toti nebunii sau neavenitii.

Deci, fata ti-a taiat si ultima sansa sa ii mai poti accesa contul si ii mai ramane totusi o obtine, sa te blocheze ca sa nu-i mai vezi contul, dar asta probabil o va face, daca nu incetezi sa o mai urmaresti.
Va trebuii sa intelegi ca nu toata lumea te place, sau te vrea de prieten, ca atare, cererea de prietenie poate fii stearsa sau poti fii blocat.
Daca se intampla asta, trebuie sa intelegi ca nu esti bine venit in viata acelei persoane si ca-i bine sa te retragi.

| BWone a răspuns:

Daca cineva ii trimite cereri, ea refuza si are acolo optiune "marcheaza ca spam".
De acum cand a apasat acest buton nu ii mai poti trimite cereri.