| Cr7Ionutz a întrebat:

HELPP!
Nu ma pot loga pe Yahoo Messenger 11.5...
Lam instalat de vreo 3 ori si nimic, pe site ma loghez fara probleme.Eroare zice asa:
"We can't sign you in to yahoo messenger there might be a problem with your internet connection.Make sure your computer is connected to the Internet.Click troubleshoot to begin a series of test to try to diagnose the connection problem.

Răspuns Câştigător
| tteo92 a răspuns:

Salut!
Foarte simplu, tot ce trebuie sa faci, e sa setezi data si ora corecta, dand click pe ceaul din bara. Dupa care poti intra pe mess si o sa scapi de toate erorile si de pe Internet.
bafta!

| Cr7Ionutz explică (pentru tteo92):

Mersi mult
Era de la data

| Rammadam a răspuns (pentru tteo92):

Tin sa-ti multumesc pentru acest raspuns, m-a ajutat f mult big grin de 2 sapt nu ma puteam loga esti fenomenal cu data talaughing
hai sal
respect big grin:X

| branisteclaudiu a răspuns (pentru tteo92):

Mai exact imi poti spune ce setari trebuie sa pun? La mine sunt setate bine dar tot nu merge... sad

| SandraEve a răspuns (pentru tteo92):

Si daca am data si ora setata corect? care poate fi cauza?

13 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Verifica firewall-ul si conexiunea la internet. Eu am mai patit asa, si asta era motivul. Dezactiveaza pornirea automata.

| AlecsLexx a răspuns:

Restartu' de dupa instalare?

| pnker a răspuns:

Folosesti cumva rooter wireless sau setari proxy? Verifica sa nu iti blocheze cumva firewall-ul sau antivirus-ul. Incearca sa le dezactivezi si verifica dupa. Mai poti de asemenea sa reinstalezi c++ library de pe site-ul de la Microsoft pentru ca asta era principala cauza pentru care YM mai facea figuri.

| Daktary a răspuns:

Incearca asta il dezinstale-zi dupa te duci in Program Files si stergi folderul Yahoo! dupa il instalezi si dai restart la calculator.

| Cr7Ionutz explică:

Aaa da, eroarea asta a aparut dupa ce am facut un update la windows 7

| CristieXe a răspuns:

Trebuie sa setezi corect, data si ora.

| Adinutza_Adis_1990 a răspuns:

Buna! cine ma ajuta va rog si pe mine? problema aceasta o am si eu de 2 zile! sunt reglate data si ora de la calculator dar tot nu merge! la servici folosesc un server cu wirlees iar acasa un stik de digi! nu pot intra nici cum, nici pe mail nici pe mess, tot asa imi zice si mie! ce sa fac?

| ionutzdumitrache a răspuns:

Problema asta o am si eusad

| tteo92 a răspuns (pentru ionutzdumitrache):

Fa cum am zis eu m-ai sus si o sa poti intra pe mess 100%.