| Xenoverse1 a întrebat:

Hey, am fost acum o luna cu vechiul PC la reparat pentru ca s-a ars placa de baza si trebuia inlocuita cu una noua.

Azi am vrut sa vad un film mai vechi pe dvd si problema este ca nu mai merge unitatea optica de la PC dar inainte sa se arda placa de baza mergea, oare ce are?

Acum am instalat windows 10 pro pe PC.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca e acelasi unitate ca inainte de reparatie, atunci probabil nu ti-au conectat cablurile intre placa de baza si unitatea optica.
Du-ti inapoi unitatea la cei care l-au reparat, sa nu pierzi garantia de service (desfacand unitatea).

| sierra1 a răspuns:

După reparație, a mai mers dvd-ul?

| AndreiDesire a răspuns:

Fii sigur ca ai drivere-le necesare si ca unitatea optica este conectata cum trebuie la placa de baza.