| GalaxyLion a întrebat:

Hey! Am o întrebare! As vrea sa îmi fac pc pe piese și sa îmi iau carcasa razer nzxt h440. Dar nu înțeleg ceva. Nu are cd driver, iar eu mă gândesc ca vreau sa cumpăr rise of the tomb raider de la eMAG, dar trebuie sa pui cd ul în pc. Cum o sa fac asta? Sau exista un lucru pe care nu îl știu? Va rog spuneți mi! Oricum o sa am nevoie sa instalez windows și acolo tre sa pun cd

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In primul rand ca un CD driver este un CD cu drivere pentru componente. Apoi ca mai nou se folosesc DVD-uri. Iar ce-ti trebuie tie se numeste unitate optica DVD si ti-o cumperi singur nu se da la carcasa. Carcasele au sau n-au alimentare. N-am vazut cu unitate optica decat la second hand.

| RaduTN a răspuns:

Salut,

1. CD Driver este CD-ul cu drivere, ce spui tu este DVD Writer.
2. Poti cumpara lejer jocuri de pe Steam sau de pe site-ul producatorului.

| Jipa95 a răspuns:

Cine mai cumpara in ziua de azi jocuri pe cd? Si mai presus de asta cine mai foloseste dvd-rw la pc-uri? Daca il achizitionezi in varianta digitala iti ramane pentru totdeaua acolo, cd-ul cu timpul se degradeaza.
Windows-ul il poti instala foarte usor si cu un stick bootabil btw.

| GalaxyLion explică:

La carcasa aceasta nu merge sa pun cd driver.

| GalaxyLion explică:

Și da. Nu vreau sa iau jocurile de pe steam. Eu vreau sa le am cd. :p