| 7Azaky a întrebat:

Hey,am o problema..antivirusul meu (Eset Smart Security 8) imi da acest mesaj cand incerc sa intru pe 9gag (de fapt imi intra pe 9gag.dar nu imi arata comentariile.
JS/ScrINJECT.B trojan!
Care este problema? Ce ar trebui sa fac, are cineva idee?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Iti spune ca site-ul este virusat. Nu mai intra pe el.

| K0sti a răspuns:

Pai si nu spune suficient, iti trebuie traducere?

| 7Azaky explică (pentru K0sti):

Oameni buni...e 9gag..nu are cum sa fie virusat..asa imi zice si pe digisport..si pe alte site'uri! Cineva care se pricepe...si stie de la ce a aparut problema, daca se poate! (stiu ca e un fel de fake alert.)!

| K0sti a răspuns (pentru 7Azaky):

Si daca e 9gag care e problema, sau ala nu se poate virusa? Au fost site-uri mai mari care si-au luat-o in barba...
9gag e mic copil!

| alexandru0sorin a răspuns:

Man e o detectie accidentala. se repara daca faci update ca au rezolvat problema.

| 7Azaky explică (pentru alexandru0sorin):

Am scanat si cu un anti-malware..si dupa..problema s-a rezolvat! big grin Deci se pare ca totusi a fost ceva big grin 20 de infectii cu mallware happy! Multumesc pentru ajutor oricum guys! >big grin