| MBAAA a întrebat:

Hey! Am o problema cu messenger-ul. Cand imi scriu id si parola si dau 'sign in', nu ma logheaza, adica imi apare din nou messenger-ul si ma pune sa scriu din nou id si parola[precizez ca faza asta se intampla doar la cateva id-uri ale mele, la altele merge]. Stie cineva ce inseamna asta si cum pot face ca messenger-ul sa mearga normal, sa ma pot loga pe toate id-urile pe care le bag? Funda.:*

Răspuns Câştigător
| Ove a răspuns:

Verifica conexiunea internetului, verifica proxy de la messenger, ai grija ca messengerul (programul) sa fie descarcat si apoi instalat numai de pe pagina oficiala de la yahoo, poate volosesti o versiune mai veche si yahoo iti creeaza neplaciri pentru a face un update, poate ai id`urile blocate (bann, inactiv 12 ore)...sunt multe variante, si cam imposibil sa nu iti deie o eroare de connectare

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Vezi cain versunile mai vechi(decat 9 si 10) s-ar putea sa iti ia cineva parola(mai ales daca mai sta cineva la acelasi pc si cu care nu te intelegi ori e pus pe sotii). Dar a doua problema ar fi conexiunea la internet- te sfatuiesc sa o verifici.

| Dudah a răspuns:

Mi se întâmplă și mie. Cred ca nu-ți merge internetul bine.