| Decebalul a întrebat:

Hey! Am o problema cu telefonul! De ceva vreme pc-ul nu mai imi recunoaste telefonul. Am un iphone 5s, si de cand am schimbat cablul de date, pc-ul nu mai recunoaste telefonul, si nu pot sa imi mai pun muzica pe el sau sa iau pozele sa le pun pe pc. Ideea e ca nu mai merge nici cu cablul vechi. Am incercat o gramada de metode, dar nu am rezolvat nimic. Nu stiu daca e de la cabluri sau de la pc, am incercat si pe laptop si e la fel. Aveti vreo idee cum as putea sa rezolv problema?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Acum folosesti cablu de alimentare, nu de date.
Schimba cablul!
Conectarea la PC sau la laptop se face cu cablu de date, nu cu cablu de alimentare! happy

| Decebalul explică (pentru Bula):

Pai cablul vechi, de la telefon e cablu de date, dar s-a uzat la un capat si am luat unul nou, chiar daca cel original inca e functionabil. De cand am inceput sa folosesc cablul nou, pc-ul nu mai imi detecteaza telefonul, nici cu cablul nou nici cu cel original sad.

| untu a răspuns:

Incercati la,, Dispozitive si Imprimante''> apasati,, adaugare dispozitive" si apoi bagati cablu de date in telefon si apoi in PC! Si vedeti ca o sa caute automat!

| Decebalul explică (pentru untu):

Nu functioneaza sad

| untu a răspuns (pentru Decebalul):

Posibil sa aiba o problema aparuta de la calculator (software sau hardware)! Posisbil ca sistemul Windows Service Instaler nu functioneaza cum trebuie!