| Ofataobisnuita1103 a întrebat:

Hey!
Am o problemă. De câteva zile Instagramul nu-mi mai trimite notificări privind mesajele. Adică îmi trimite notificare doar când începe cineva să mă urmărească, când cineva face live, dar nu când primesc mesaje de la o persoană si este foarte enervant (pentru a vedea ca cineva mi-a dat mesaj trebuie neapărat să intru în aplicație). Știți cumva ce problemă are și cum aș putea să o rezolv? Și aș vrea sa mentionez ca am intrat în setări si am toate notificatile pornite.

2 răspunsuri:
| AbyAlberto15 a răspuns:

Așa mi se întâmpla și mie..este de la ei

| Daniela36 a răspuns:

Bună, pentru a primi notificare (sunet) atunci când primești mesaje pe Instagram trebuie sa intri în setările telefonului/notificari/Instagram/Instagram direct. Și de acolo îți poți seta ce melodie vrei atunci când primești mesaje. Eu asa am făcut și am un Huawei P20 lite. Cred ca aceeași pași pot fi urmați pe orice telefon. Sper ca a fost de ajutor ☺️