| curioasa210 a întrebat:

Hey! Am un laptop Acer Aspire e15 si nu se deschide locul pentru CD/DVD. Eu cred ca se afla in partea dreapta. ma puteti ajuta? FUNDA DACA REUSESC CE IMI ZICETI!

6 răspunsuri:
| Staif a răspuns:

M-am uitat la poze. Da, e in dreapta. Dar trebuie sa apesi exact pe locul indicat.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

M-am uitat pe internet si e adevarat! Are un DVD PLayr in partea dreapta. Ca sa-l deschizi trebuie apasat pe capac sau pe un buton dedicat. Daca nu merge intra in Computer fa clic dreapta pe iconul unitatii si da-i eject. Daca nu merge nici asa du-l la service!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe dvd-rom este o gaura mica, in aceasta introduci un ac de cusut pe care apesi ferm, iar acel dvd iese afara. Aceasta este prevazuta la orice dvd, cd-rom, ca masura de urgenta.

| curioasa210 explică (pentru Salontanul):

Unde este iconita unitatii? nu o am cu computerele prea mult si nu stiu prea bine sa folosesc setarile

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru curioasa210):

Intri in My Computer sau Computer (nu stiu cum este la tine)! Unde scrie DVD Drive (D). https://www.ricksdailytips.com/open-my-computer-quickly/ Nu stiu la ce litera este la tine dar aici apare ca D:\ (asa se scrie o unitate a computerului). Prima este C:\ (HDD-ul).

| curioasa210 explică:

La mine apare BD rom. Nu am nici DVD rom nici CD rom. Doar BD rom. Ce fac?