| Dorutzzu a întrebat:

Hey! Am un pc vechi de 7 ani si pana acum nu ma prea interesa descrierea lui, pana recent, cand am aflat ca nu are folosibili decat 1, 7 Gb RAM, ceea ce ma ingrijoreaza pentru ca eu ma joc pe el destul de mult, dar na... din clasa 1 pana intr-a 7-a ce sa imi pese mie. Intrebarea e: un prieten mi-a spus ca pot sa imi cumpar RAM de la magazine IT, e adevarat? Cam cat costa? 4Gb e destul? Dar HDD ce este? Dar DDR(4, 5)? xD

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Asta stie, intreaba-l: http://i.imgur.com/xEwOzOd.png

| Dorutzzu explică (pentru K0sti):

Foarte amuzant...

| K0sti a răspuns (pentru Dorutzzu):

E mult mai amuzant si benefic cand incepi sa-l folosesti! Ia incearca!
Asta e un inceput: http://www.epasystems.ro/scapa-de-plictiseala-cu-google-fun-facts/

| anonim_4396 a răspuns (pentru K0sti):

Nenea google e ca la filmul I, RObor bre, trebuie sa pui intrebarea corecta. nu e asa usor laughing

| K0sti a răspuns (pentru anonim_4396):

Eeee, acum si tu! Daca nici intrebari nu stim sa punem, atunci suntem pasageri prin viata! happy

| Nicusor_Popazul_1972 a răspuns:

Deci tu ce vrei să te joci ă?
Da, e de ajuns 4 gb ram, dar și procesorul contează.
HDD-ul este ăla pe care ai windows-ul, jocurile, muzică și unde poți să stochezi diverse.De exemplu:
C-Windows-ul și driveri și D-Muzica, jocurile etc. Depinde unde vrei să le stochezi.Eu am un laptop de gaming.