| S3xYBoY a întrebat:

Hey! Am windous 7 professional si mereu cand inchid calculatorul trebuie sa dau Force Shut Down pentru ca nu se inchide Tack Host. Ce e Task Host? E in regula daca dau Force Shut Down? adica se poate intampla ceva? cum ar fi sa se strice calculatorul?

5 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Du-te in bara de jos, click dreapta -task manager-process si cauta procesul "taskhost.exe (sunt 1 sau 2 procese)". Click dreapta pe fiecare in parte-"end process".
-Descarca programul asta gratis si fa o curatenie si optimizare cu el:
http://www.softpedia.com/......ctor.shtml
Sterge tot ce-ti arata programul.
Programul nu sterge nimic din ce iti trebuie.

| S3xYBoY explică (pentru horia2012):

Am deja TuneUp Utilites 2014 si Norton 360. Sa-l mai iau si pe asta? adica il iau daca zici ca e bun, dar e bine?

| horia2012 a răspuns (pentru S3xYBoY):

TuneUp e greoi. L-am avut si nu stiam cum sa scap mai repede de el. Un alt program bun si gratis e "advanced system care 6.0", nu varianta 7. Dar nu mai bun ca Kingsoft. Descarca King soft, e gratis, il am de 1 si ceva si merge foarte bine. E bun. Convinge-te. Procedeaza cum ti-am spus mai sus cu procesele din "task manager".

| raresandrey a răspuns:

Inseamna ca mai ai programe care ruleaza in acel moment

| X3NNoNCs a răspuns:

Când închizi pc-ul. inchide programele în primul` rând și apoi se închide fără Force Shut Down happy