| Florica19 a întrebat:

Hey! Astazi mi-a scapat telefonul(Nokia 200 Asha) intr-un lighean cu apa.L-am uscat si functioneaza, insa pe display se vede apa(cateva bule ce se plimba de colo -colo)ca si la foliile de protectie cand iau aer.Nu are folie de protectie acesta.Ce e de facut? Cel mai bun si corect raspuns-funda.

3 răspunsuri:
| miTzuliK93 a răspuns:

Ce e de facut? Dar e evident, mai... service ar trebui sa scrie pe el. Merge el acum, dar daca alea-s bule de apa gandeste-te ce-o sa se intample cand / daca ajung la circuitele telefonului. Daca mergi pe premisa "eh, merge, nu-mi fac griji" ai sa plangi langa telefonul curand.

Trebuie desfacut, tratat, curatat de o mana profesionala. Adica, cel putin sa stie cu ce se mananca. Nu te risca. Du-l in service. Bine, asta daca nu cunosti pe cineva priceput sa faca toata treaba asta pentru tine.

| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Baga-l intr-o punga tip ziplock cu orez si lasa-l peste noapte.

| AnaCool120 a răspuns:

Ai putea incerca sa-l dezmembrezi? thinking