| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Asus endless are nevoie de antivirus sau poate folosit fara? Și dacă da, mă puteți ajuta cum sa fac?
Fiind laptop nou mai am nevoie de ceva sa instalez?

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Endless e un system free instalat de multi producatori. E un sistem foarte sigur si nu e nevoie de antivirus.

| Bizon95 a răspuns:

Endless e Linux si pe Linux NU se prea instaleaza antivirusi
totusi, daca vrei sa suflii in iaurt:
https://www.ubuntupit.com/best-linux-antivirus-top-10-reviewed-compared/

| danutzu96 a răspuns:

Endless OS e distributie de linux si nu are rost sa ii bagi antivirus.