| FlAiser a întrebat:

Hey Buna salut.Am o problema la pc BlueScreen 0x0000016 e o eroare enervanta in afara de safe mode nu mI POT folosi va rog ajutati-ma

11 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Este o problema de la driver-ul de la placa video. incearca sa reinstalezi driver-ul, ar trebui sa rezolve problema

| FlAiser explică (pentru al3xander):

ATI e driverul ca habar nu am

| al3xander a răspuns (pentru FlAiser):

Da dar vezi ce placa video ai si cauta pe site-ul oficial. daca nu stii modelul, downloadeaza programul asta http://www.techpowerup.com/gpuz/ si daca nu stii sa cauti driver-ul scrie aici modelul si iti dau eu site-ul

| FlAiser explică (pentru al3xander):

Incurc placa video cu prcesorul totdeauna cred ca e Intel core

| al3xander a răspuns (pentru FlAiser):

Intel Core este procesorul, placa video trebuie sa fie ceva cu ATI, NVIDIA, Intel HD Graphics si asa mai departe. ti-am spus: downloadeaza programul ala si iti spune exact ce model este.

| FlAiser explică (pentru al3xander):

ATI

| al3xander a răspuns (pentru FlAiser):

Pai da dar modelul?

| FlAiser explică (pentru al3xander):

Nu il pot porni din safe mode

| FlAiser explică (pentru al3xander):

Am placa video ATI readon mobility hd 5740 ce drivere descarc?

| al3xander a răspuns (pentru FlAiser):

Intra aici si selecteaza placa ta http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx

| Diavolcata a răspuns:

Da dar vezi ce placa video e